SPA & WELLNESS

SPA / WELLNESS

Tesisimizdeki Spa merkezimiz, misafirlerimizin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçları, konusunda uzman ekibi ile gerçekleştirmektedir.
Zengin mineralli suyumuzla dolu termal havuzlarımız, masaj odalarımız, cilt ve vücut bakımları, % 100 doğal çamurumuz ( PELOİD PELOMİN ) ile yüz ve vücut bakımı uygulamamız, yosun tedavisi ile ünitemizde hizmet vermekteyiz.
Klasik Masaj

Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları hücreleri canlandırır , dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir.Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak, rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektedir.

Aroma Terapi Masaj

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Mesajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür. Ağrı giderici ve kas gevşetici,zehir atıcı, nefes açıcı, sinir sistemini dengeleyici, depresyon ve uykusuzluk giderici, hafıza güçlendirici, hücre yenileyici gibi etkileri olduğundan aşırı stres,gerginlik, uykusuzluk, aktif çalışma sonucu vücutta oluşan kasılmaları azaltır.

Spor Masajı

Spor Masajı özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler, öncelikle Ritim & NBSP(süre ve bası) miktarlarının değişik olmasıdır.Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır.Spor aktivitesinden önce ya da sonra yapılabileceği gibi aktivite sırasında devre aralarında da çok seri bir şekilde lokal olarak da uygulanabilir.

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı,stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

Selülit Masajı

Selülitin oluşmasının başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur.Selülitden kurtulmanın en etkili yöntemi MASAJ dır. 15 ayrı bitki özünü içeren yağımız masajla birlikte kan ve lenf dolaşımını da hızlandırarak dokuların oksijenle beslenmesini sağlar.Masajla birlikte bölgedeki yağlar parçalanarak hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar ve selülitli bölgelerin iyileşmesinde önemli etkiler meydana gelir.

Medikal Masaj

Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır kapasitemizi aşan yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir, omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

Lenfa Dranaj Masajı

Elle yapılan lenf drenajı cilt hastalıklarının tedavisinde,ameliyat öncesi şişkinlik ve cerrahi operasyon sonrası ödem oluşumunda hamilelik çizgilerinin giderilmesinde yoğun olarak başvurulan etkili bir yöntemdir.

Eselan Terapi Masajı

Beden, zihin ve ruh bütünlüğü dengelemeye ruhsal dinlenme, dinginlik ve sükun sağlamaya yardımcı olur. Kaslara ve lenfa sistemine tazyik yolu ile etki ederek dolaşımı düzenler. Bilhassa lenfa drenajı kolaylaşır. Kas ve dokudaki toksik maddeleri, laktik asidin atılımını sağlar.Günün yorgunluk stres ve sıkıntılarından kurtulmanıza yardımcı olur.

Tesisimizdeki Spa merkezimiz, misafirlerimizin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçları,konusunda uzman ekibi ile gerçekleştirmektedir.Zengin mineralli suyumuzla dolu termal havuzlarımız,masaj odalarımız,cilt ve vücut bakımları,% 100 doğal çamurumuz ( PELOİD PELOMİN ) ile yüz ve vücut bakımı uygulamamız,yosun tedavisi ile ünitemizde hizmet vermekteyiz.


VÜCUT BAKIM UYGULAMALARI

1. Maske + masaj ( yüz bölgesi)

2. Çamur bakımı ( tam vücut )

3. Tam bakım ( peeling+ çamur bakımı + masaj )

4. Yarım bakım ( peeling + çamur bakımı )1. Kapalı termal havuz kullanımı.

2. İçme kürü ve piknik alanı kullanımı.

3. EPG Check-Up Muayenesi.

4. Akupunktur seansı.

5. Sigara bıraktırma paket seansı.

6. Zayıflama paket seansı.

7. Kupa çekme uygulaması.


TUZLA İÇMELERİNİN ÖZELLİKLERİ

Tuzla içmelerinin kaynağı kayaların derinliklerinden gelmektedir. Mineralli sular bin yıldan fazladır kayaların arasındaki karstik boşluklardan sızarak yeryüzüne çıkmaktadır. Tuzla içmelerinin uzun yıllardan beri tanınan ve ampirik olarak kullanıla gelen başlıca iki mineralli kaynağı mevcuttur. Bu kaynaklardan Büyük İçme olarak bilinen su ise diğerine göre daha düşük konsantrasyonlu tuzludur. Küçük içmelerin suyu daha az tuzlu olduğundan içimi Büyük İçmeye oranla daha kolaydır.

BÜYÜK İÇME MADEN SUYU ANALİZ RAPORU

Kimyasal sınıflandırılmasına göre yüksek konsantrasyonlu tuzlu sular sınıfına girmektedir. İçme kürü, banyo kürü, inhalasyon kürü ve sprey olarak kullanılabilir. Mineralli suya karbondioksit basılarak içilmesi (maden suyu sodası) halinde içimi daha güzel olarak aynı etkileri sağlar.

KAYNAK ANALİZİ

KALSİYUM 218,7 mg/lt
MAGNEZYUM 154,4 mg/lt
POTASYUM 31,9 mg/lt
SODYUM 1259 mg/lt
DEMİR <0,01 mg/lt
BİKARBONAT 356,24 mg/lt
FLORÜR 0,14 mg/lt
KLORÜR 2263,4 mg/lt
NİTRAT 1,24 mg/lt
NİTRİT 0 mg/lt
SÜLFAT 374,8 mg/lt
SÜLFÜR <0,05 mg/lt
ALÜMİNYUM 0,034 mg/lt
AMONYUM 0 mg/lt

Kalsiyum: Osteoporozun önlenmesinde, güçlü kemik yapısının oluşmasında, kan pıhtılaşması ve sinir uyarılarının iletilmesinde rol oynar.
Magnezyum: Kas ve sinir yorgunluğunun önlenmesinde etkindir. Sağlıklı kalp fonksiyonları için gereklidir.
Sodyum: Su ve elektrolit dengesi, asit-baz dengesi ve uyarı iletiminde rol oynar, sindirime yardımcıdır.
Potasyum: Hücre metabolizmasında ve vücuttaki su dengesinde görev yapar.
Florür: Diş Çürüklerinin önlemesinde etkilidir, sağlıklı kemik ve dişler için gereklidir.
Bikarbonat: Sindirimde özellikle mide fonksiyonlarını destekler. Hem mide de hem kanda asit -baz dengesinde rol oynar.
Sülfat: Sindirim, daha çok karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını destekler ve kalın bağırsakların uyarılmasını sağlar.