Evliya Çelebi Mah. Hatboyu Cad.
Şifalı Sular No.1 İçmeler
P.K. 34944
Tuzla,İstanbul | Türkiye
Telefon  : (216) 395 53 86
Telefon  : (216) 446 61 63
Faks       : (216) 395 53 87
E-Posta : info@tuzlakaplicalari.com


Bizden Haberler

  • TUZLA İÇMELERİNİN ÖZELLİKLERİ

    Tuzla içmelerinin kaynağı kayaların derinliklerinden gelmektedir. Mineralli sular bin yıldan fazladır kayaların arasındaki karstik boşluklardan sızarak yeryüzüne çıkmaktadır. Tuzla içmelerinin uzun yıllardan beri tanınan ve ampirik olarak kullanıla gelen başlıca iki mineralli kaynağı mevcuttur. Bu kaynaklardan Büyük İçme olarak bilinen su ise diğerine göre daha düşük konsantrasyonlu tuzludur. Küçük içmelerin suyu daha az tuzlu olduğundan içimi Büyük İçmeye oranla daha kolaydır.

  • BÜYÜK İÇME MADEN SUYU ANALİZİ

    Kimyasal sınıflandırılmasına göre yüksek konsantrasyonlu tuzlu sular sınıfına girmektedir. İçme kürü, banyo kürü, inhalasyon kürü ve sprey olarak kullanılabilir. Mineralli suya karbondioksit basılarak içilmesi (maden suyu sodası) halinde içimi daha güzel olarak aynı etkileri sağlar.

  • MİNERALLİ SU

    Doğal mineralli kaynak suları, yağmur sularının jeolojik katmanlarından geçerek mineralleşmiş yer altı sularını oluştururlar. Doğal mineralli sular yer altındaki çevrimleri sırasında jeolojik katmanlarda bulunan element ve maddeleri çözündürürler. Bunlar arasında insan beslenme fizyolojisinde rol oynayan ve sağlığa olumlu etkileri olan kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir ve florür gibi elementler, karbondioksit gibi gazlar ve bikarbonat, sülfat gibi moleküller vardır.